تماس بگیرید
0

از بین بردن کک مک و لک‌های صورت با دستگاه‌های پلاسما پن و پلاسما جت

خانه » مقالات » از بین بردن کک مک و لک‌های صورت با دستگاه‌های پلاسما پن و پلاسما جت
تاریخ انتشار : 9 آبان 1400 | آخرین به روز رسانی : 11 دی 1400
درمان کک و مک

موضوعی که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند، کک مک و لکه های صورت است. این مشکلات پوستی بسیار آزار دهنده هستند و در اعتماد به نفس افراد نیز تاثیر منفی دارند. همانطور که می دانید داشتن پوست خوب و سالم برای هر فرد یکی از واجبات محسوب می شود. امروزه نیز اکثر بانوان و آقایان در صدد یافتن راه هایی برای رفع مشکلات پوستی خود هستند. از بهترین و موثر ترین روش ها می توان به پلاسما کک مک یا پلاسما لک صورت اشاره کرد. ممکن است کلمه پلکسر کک مک به گوش شما خورده باشد اما این دو روش با یک دیگر متفاوت هستند. در ادامه برای آشنایی با پلاسما کک مک و تفاوت آن با پلکسر کک مک با مجله کارن طب تجهیز آرا همراه باشید.

کک و مک صورت

 

دلیل بروز کک مک ها

کک مک ها لکه های پوستی هستند که به رنگ های قرمز یا قهوه ای روشن روی پوست ایجاد می شوند. معمولا در تابستان قابل مشاهده تر هستند و در عوض در زمستان کم تر نمایان می شوند. این عارضه پوستی معمولا در افرادی که رنگ پوست روشنی دارند رخ می دهد. وقوع این عارضه روی پوست انسان می تواند دلایل زیادی داشته باشد. شایع ترین دلایل وقوع ژنتیک افراد، پوست روشن و قرار گیری در معرض نور آفتاب در مدت طولانی است. در نتیجه می توان گفت که ترکیب سه عامل ژنتیک، پوست روشن و نور آفتاب موجب بروز کک مک و لکه های پوستی در صورت می شود. اما به لطف پلاسما کک مک و پلاسما لک صورت می توان به راحتی این مشکلات را از بین برد.

پلاسما کک مک

همانطور که ذکر شده بود لکه و کک مک صورت به دلایل متفاوتی شکل می گیرند. از بهترین روش های درمان آن نیز پلاسما تراپی است. پلاسما کک مک صورت یکی از موثر ترین و بهترین روش های موجود برای از بین بردن کک مک صورت است. این دستگاه غیر تهاجمی است و بدون درد و بدون نیاز به جراحی، مشکلات پوستی را رفع می کند. همچنین گاهی لکه های صورت که بر اثر جای زخم، آکنه و … باقی مانده اند، می توانند بسیار آزار دهنده باشند. به کمک پلاسما لک صورت این دسته از مشکلات پوستی نیز قابل درمان است. با پلکسر کک مک نیز می توان این عارضه را برطرف کرد و تنها روش ها متفاوت خواهد بود. اگر تا امروز سعی داشتید با استفاده از آب لیمو و … این عارضه های پوستی را از بین ببرید، در ادامه با ما همراه باشید.

پلاسما جت کک و مک

 

رفع کک مک با پلاسما پن

پلاسما پن می تواند این دسته از مشکلات پوستی را با یک روش فوق العاده ترمیم کند و اثر آن ها را کاهش دهد. که البته برای جوان سازی پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش هیچ گونه ریسک و خطری وجود ندارد و با خیال آسوده می توان برای درمان اقدام کرد. شیوه عملکرد این روش به گونه ای است که انرژی الکتریکی را به انرژی الکترواستاتیکی تبدیل می کند و این انرژی به نوک دستگاه به صورت پالس منتقل می شود. البته پلاسما پن و پلاسما جت هر دو یک عمل را انجام می دهند و مزیت دستگاه پلاسما پن ، تکنولوژی وایرلس و جدید آن است که کار را برای پزشک متخصص، راحت تر می کند. Plasma Penn یک تخلیه الکتریکی نیز ایجاد می کند. این تخلیه الکتریکی میان دو الکترود ایجاد می شود که این دو الکترود توسط یک مانع دی الکتریک عایق از هم جدا شده اند. به وسیله جریان مداوم انرژی Plasma Penn نیتروژن و اکسیژن هوا را یونیزه می کند و گاز پلاسما تشکیل می شود. این گاز همچون یک جریان رعد و برق و قوس الکتریکی است که توسط آن نقاط مختلف آسیب دیده پوست را بدون هیچ آسیب و جراحتی درمان می کند.

پلکسر کک مک

پلکسر یک روش درمانی است که برای سفت شدن و لیفت کردن پلک ها، سفت شدن پوست، درمان استرچ مارک ها و همچنین عارضه های پوستی مانند کک مک به کار می رود. در این روش با استفاده از انرژی پلاسما و تزریق آن به پوست به طور ناگهانی پوست منقبض می شود و پس از آن آسیب های موجود، بهبود می یابند و لکه های ریز پوست از بین می روند. در روش پلکسر کک مک ، گاز های موجود در هوا یونیزه می شوند و با ایجاد جرقه الکتریکی مشابه رعد و برق ناحیه مورد نظر سوزانده می شود. این سوختگی های ایجاد شده روی پوست در نهایت موجب منقبض شدن پوست می شوند.

پلاسما پن کک و مک

تفاوت روش های درمان

کاربردهای پلاسما پن و پلاسما جت بسیار زیاد هستند و رفع کک مک با استفاده از این دو دستگاه، یکی از این کاربردهاست. اما کدام دستگاه برای این درمان مناسب تر است؟ پلاسما جت و پلاسما پن به طور کلی باهم تفاوت زیادی ندارند و نحوه عملکرد هر دو دستگاه تقریبا مشابه یک دیگر است و تنها تفاوت در این است که Plasma Pen به صورت وایرلس است و کار کردن با آن برای پزشک معالج آسوده تر است. همچنین Plasma Pen سبک تر است و موجب تسلط بهتر پزشک می شود. اما در رابطه با رفع کک مک با پلکسر تفاوت های بیشتری وجود دارد.

جریان Plasma Jet نسبت به پلاسما پلکسر از فاصله دورتری به پوست وارد می شود و این مورد می تواند موجب غیر قابل کنترل شدن انرژی شود. پلکسر کک مک بسیار تهاجمی تر است و علاوه بر این درد بیشتری دارد و زمان زیادی از بیمار برای رفع عارضه های پوستی می گیرد. در نهایت می توان گفت که پلاسما پن روش بهتری برای رفع عارضه های پوستی است چرا که هم درد کمتری دارد و هم کنترل و استفاده از آن برای پزشک راحت تر و بهتر است.

پلاسما لک صورت

برای از بین بردن لک های پوستی، جای زخم، اسکارها، موارد سوختگی و … روش های بسیاری وجود دارد که البته هیچ کدام از این روش ها چندان تاثیری در ظاهر ندارند. اما پلاسما لک صورت و پلاسما جای زخم می تواند به سادگی مشکلاتی از این قبیل را تنها در دو الی سه جلسه درمانی رفع کند. به روش پلاسما لک صورت به سادگی از شر تمام عارضه های پوستی خود خلاص خواهید شد و اثر پلاسما به قدری بلند مدت است که تا سالیان سال نیاز به مراجعه مجدد نخواهد بود. البته تنها پزشک متخصص شما می تواند به صورت قطعی درباره مدت زمان ماندگاری پلاسما برای تیپ پوستی شما نظر بدهد. با این حال میران اثر بلند مدت پلاسما بر جهانیان ثابت شده است.

مراقبت های پس از درمان

در اثر بخشی روش های ذکر شده شکی نیست اما برای تاثیر هر چه بیشتر و حفظ درمان می بایست نکاتی را پس از انجام درمان رعایت کنید. بعد از درمان تا 24 ساعت ناحیه درمان شده را نشویید و به پوست های جدا شده دست نزنید. به طور روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. همچنین می بایست بعد از درمان نسبت به نواحی درمان شده حساسیت نشان دهید.

لک صورت

کسانی که نباید از این روش ها استفاده کنند

این شیوه درمانی در اکثر اوقات برای همه مناسب و بدون خطر است اما مانند هر روش دیگری ممکن است برای گروهی از افراد مضر باشد. افراد دارای پوست تیره، پوست های مستعد ایجاد جای زخم، افراد مبتلا به بیماری پوستی شدید( زخم های باز، لوپوس، پسوریازیس و..)، افرادی که سابقه درمان با داروهای رقیق کنترل خون دارند و یا درمانی با طلا انجام داده اند، افرادی که آکوتان مصرف می کنند، زنان باردار و مادران شیرده، گروه های ذکر شد نمی توانند از این روش برای جوان سازی پوست خود استفاده کنند.

کلام آخر

در نهایت با پلاسما کک مک و پلکسر کک مک آشنا شدیم و دریافتیم که پلاسما لک صورت می تواند روش مناسب تری برای درمان عارضه های سطح پوست باشد. با این حال می توان گفت انتخاب پلاسما پن انتخاب برتر است چرا که علاوه بر عملکرد فوق العاده اش برای پزشک نیز استفاده از آن ساده تر و دقیق تر است. اگر قصد دارید درباره کاربردهای پلاسما پن و پلاسما جت بیشتر بدانید، بلاگ کارن طب بهترین مرجع برای شما عزیزان است.

3 دیدگاه در “از بین بردن کک مک و لک‌های صورت با دستگاه‌های پلاسما پن و پلاسما جت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق وبسایت برای کارن طب محفوظ است. طراحی و توسعه توسط ایده‌چی