پلاسما جت بینی | آیا پلاسماجت بینی را کوچک می کند؟

تاریخ انتشار : 10 آبان 1400
نویسنده : کارن طب
پلاسماجت بینی

جراحی بینی (رینوپلاستی) پرهزینه، تهاجمی و پرعارضه است. همچنین بسیاری از متقاضیان نقص بینی، به جراحی نیاز ندارند. امروزه پلاسما بینی با دستگاه پلاسماجت و پلاسما پلکسر ، بهترین راه فرم‌دهی بینی‌های گوشتی و استخوانی به شمار می‌رود. برای آشنایی با پلاسماجت بینی و کاربرد، مزایا و عوارض احتمالی آن و همچنین تفاوت آن با پلاسما پلکسر ، با کارن‌طب همراه باشید.

پلاسما جت بینی چیست؟

پلاسماجت بینی یک روش غیر تهاجمی یا همان غیر جراحی است که به کمک آن می‌توان فرم بینی فرد را تا حدودی تغییر داده و نواقصی که به صورت جزئی در ظاهر بینی وجود دارد را درمان می‌کند. پلاسما بینی می تواند با از بین بردن چربی بین پوست و بافت غضروفی، اندازه بینی را کاهش دهد.این روش برای زیباسازی بینی؛ مخصوصا برای بینی‌های گوشتی توصیه می شود. در این روش پوست بینی در نقاط ریزی سوزانده می‌شود. این روش با کمترین عوارض و درد است.

دستگاه پلاسماجت با یونیزه کردن هوای بین پوست و پراب دستگاه و ایجاد میدان الکترومغناطیسی، پلاسما تولید کرده و سطح پوست را تصعید می‌کند. پلاسما حالت چهارم ماده است و فضایی از یون‌های آزاد مثبت و منفی را شامل می‌شود. اثر آرک پلاسما تولید شده روی سطح پوست به تایتنینگ یا جمع شدن (شیرینک) پوست منجر می‌شود. همچنین یون‌های منفی و مثبت نیز باعث تحریک بافت، جوانسازی و کلاژن‌سازی پوست می‌شود. همچنین این دستگاه تاییدیه FDA را دارد. ادارهٔ مواد غذایی و دارویی ایالات متحدهٔ آمریکا (به انگلیسی: Food and Drug Administration ) مشهور به اف‌دی‌اِی (FDA) یکی از نهادهای وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحدهٔ آمریکا است.

در روش پلاسما جت بینی این دستگاه با استفاده از یونیزاسیون و پراب مخصوص، به لیفت پوست و استحکام آن منجر می‌شود. به همین دلیل است که روش پلاسما تراپی بینی بهترین راه برای لیفت یا فرم‌دهی بینی به شمار می‌رود. حین عمل پلاسما جت بینی، پلاسما به نقاط مختلف بینی متقاضی تابانده می‌شود. این نقاط فاصله بسیار کمی با یک‌دیگر دارند. با هر نقطه ایجاد شده، پوست آن ناحیه شیرینک (جمع) خواهد شد و در نهایت به لیفت فرم بینی منجر می‌شود. همچنین در روش پلاسما تراپی بینی می‌توان برای کوچک کردن بینی گوشتی نیز اقدام نمود.

پلاسما جت بینی
آیا پلاسما بینی درد دارد؟ | آشنایی کامل با مزایا و عوارض پلاسمابینی

پلاسماجت چیست؟

یکی از جدیدترین فناوری های روز دنیا برای اعمال زیبایی و جوانسازی نواحی مختلف پوست. به این ترتیب نقاط ریز با هم توسط پلاسماژت می سوزند که فقط به لایه سطحی پوست آسیب می زند و جای زخمی باقی نمی ماند، اما در عین حال به دلیل تبخیر قسمت هایی از لایه های عمقی پوست گرفتگی بیشتری پیدا می کند. بنابراین پس از یک هفته پوست ترمیم می شود، عمق خط کاهش می یابد و منافذ کوچکتر می شوند و پوست ناحیه لیفت می شود. معمولا بسته به نوع نیاز پوست و جنسیت هر پوست، جلسات بین سه تا چهار جلسه با فواصل یک تا دو ماهه تکرار می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های کلینیکی وارد این لینک شوید.

تفاوت پلاسما بینی با جراحی

پلاسماجت بینی نسبت به جراحی رینوپلاستی یک عمل سرپایی و غیرتهاجمی به شمار می‌رود. این عمل سرپایی به بی‌هوشی نیاز ندارد و بدون هیچ احساس دردی انجام می‌پذیرد. تنها مقداری سوزش در محل تاباندن پلاسما حس می‌شود که معمولا پزشک متخصص با استفاده از پمادهای بی‌حسی موضعی از قبیل زایلاپی، از این سوزش پیشگیری می‌کند. عمل پلاسمابینی حدود 30 الی 40 دقیقه زمان می‌برد و درصد بالایی از نتیجه عمل پلاسما بلافاصله پس از پایان جلسه اول، قابل مشاهده است. این عمل هیچ گونه دوره نقاهتی ندارد و بعد از پایان جلسه بدون نیاز به کمک می‌توانید به خانه بازگردید یا فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

آیا میدانید فیلر لب چیست و چه تفاوتی با ژل لب دارد؟

پلاسماجت بینی گوشتی

بسیاری از جراحان رینوپلاستی نیز پلاسمای بینی گوشتی را بهترین جایگزین برای عمل جراحی بینی‌های بزرگ و گوشتی می‌دانند. عمل بینی گوشتی در تمام این سال‌ها با نگرانی‌ها و عوارض جبران ناپذیری همراه بوده است و به همین دلیل یک ریسک بزرگ به شمار می‌رود. اما با استفاده از روش پلاسمابینی می‌توان بدون پذیرفتن هیچ‌گونه ریسکی به لیفت، کوچک کردن و فرم دهی بینی‌های چاق و گوشتی پرداخت. پلاسماجت بینی روش درمانی مناسبی برای آن دسته از افرادی است که قصد کوچک کردن یا فرم دهی بینی خود را دارند اما هیچ علاقه‌ای به عمل رینوپلاستی ندارند. پلاسمای بینی برای بینی‌های گوشتی، بیشترین تاثیر را دارد. همچنین می‌توان از این روش برای متقارن کردن بینی و رفع قوز بینی نیز استفاده کرد.

پلاسماجت بینی استخوانی

درست است که روش پلاسماجت بینی برای کسانی که بینی گوشتی دارند نتیجه بهتری خواهد داشت ولی برخی از افراد با بینی استخوانی نیز کاندید مناسبی برای این روش زیبایی هستند. فرض کنیم که افراد با بینی استخوانی دارای پره‌های بینی بزرگی هستند. این دسته از افراد نیز می‌توانند از طریق پلاسماجت، حجم بیمه خود را کاهش دهند. البته جراح باید وضعیت بینی فرد متقاضی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد تا در تشخیص روش مناسب، به درستی عمل کند. در صورتی که نقص جدی در ساختار ظاهری بینی وجود نداشته و امکان درمان این نقص از طریق پلاسماجت وجود داشته باشد، قطعاً جراح از همین روش برای درمان استفاده خواهد کرد

پلاسما تراپی بینی چگونه انجام می‌شود؟

در این عمل غیرتهاجمی از تاثیر پلاسما بر روی بافت پوست استفاده می‌شود. قلم پلاسما به هیچ عنوان با خود پوست برخورد نمی‌کند و از فاصله 2 الی 3 میلی‌متری به پوست تابانده می‌شود. پیش از شروع پلاسمابینی، ابتدا باید پوست بینی تمیز و بی‌حس شود. مرحله به مرحله با عمل پلاسمابینی همراه ما باشید:

 • شستشو و ضدعفونی کردن پوست بینی
 • استفاده از پماد بی‌حسی موضعی (زایلاپی و …) و انتظار برای اثر پماد بر پوست بینی
 • قرارگیری نوک قلم پلاسما در فاصله 2 الی 3 میلی‌متری پوست
 • تولید آرک پلاسما بنفش و استاندارد بین حد فاصل نوک قلم و پوست بینی
 • مشاهده بخار اندک و جزئی از نقطه تابش
 • ایجاد یک نقطه با دستگاه روی بینی
 • از بین رفتن لایه چربی زیر پوست در آن نقطه
 • سفت شدن لایه‌های زیرین آن نقطه
 • در نهایت کلاژن سازی و لیفت پوست

بعد از اتمام عمل، نقاط بسیار ریز روی بینی قابل مشاهده است که این نقاط بر اثر سوختگی لایه‌های چربی تشکیل می‌شوند. بعد از پایان عمل به هیچ عنوان زخم پلاسماجت را دست‌کاری نکنید و از خاراندن نقاط ریز اجتناب کنید. به مرور زمان خود این زخم‌ها از بین می‌روند.

پلاسما بینی بهتره یا پلکسر بینی

لازم است بدانید که پلاسماجت با پلاسما پلکسر تفاوت دارد. کاملا صحیح است که هر دو از عملکرد و تکنیک پلاسما برای درمان افتادگی و چروک پوستی استفاده می‌کنند اما در قدرت عمل با یک دیگر تفاوت‌های چشمگیری دارند. به صورتی که اگر لیفت بینی شما به 3 الی 4 جلسه پلاسماجت بینی نیاز داشته باشد، با استفاده از دستگاه پلاسما پلکسر در یک جلسه به اتمام خواهد رسید. به همین دلیل قیمت پلاسما پلکسر بینی به نسبت پلاسماجت بینی بالاتر است.

طریقه عمل پلاسما پلکسر بینی

 • شستشو و ضدعفونی پوست بینی
 • استفاده از پمادهای بی‌حسی موضعی
 • ایجاد نقطه‌های ریز روی بینی در مدت زمان 15 دقیقه

پلاسما جت بینی برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا از پلاسما جت بینی برای دماغ‌های گوشتی استفاده می شود. اعمال اثر پلاسما بر روی بینی گوشتی در نهایت به فرم‌دهی دلخواه مراجعه کننده منجر خواهد شد. با این وجود هر فردی می‌تواند برای این روش اقدام نماید. حتی اگر بینی شما تماما استخوانی است، باز هم می توانید مقداری از مزایای پلاسماجت دماغ بهره‎مند شوید. اما این افراد نمی‌توانند از پلاسمای بینی بهره‌مند شوند:

 • افراد مبتلا به سرطان
 • افراد دارای مشکلات انعقاد خون
 • بیماران قلبی
 • افراد زیر 18 سال یا در دوره بلوغ
 • بانوان باردار و شیرده
 • افراد دارای ایمپلنت فلزی درون بدن
 • افراد دارای نقوص استخوان بینی

برای آشنایی با درمان‌های پرطرفدار کریوکسی تراپی این مطلب را مطالعه کنید

پلاسماجت بینی
پلاسما بینی بهترین جایگزین رینوپلاستی

ماندگاری پلاسماجت بینی

میزان ماندگاری پلاسما جت بینی گوشتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند تمام روش‌های جراحی و زیبایی، اثر پلاسما کاملاً دائمی نیست چون نمی‌توان فرآیند پیری را متوقف کرد! اگرچه، بسته به منطقه تحت درمان، نتایج می‌تواند تا سال‌ها باقی بماند. سبک زندگی در این امر بسیار دخیل است و می‌تواند ماندگاری تاثیر پلاسمابینی را افزایش یا کاهش دهد. سیگار کشیدن، مصرف الکل و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید از عوامل مضر این روش درمانی محسوب می‌شوند.

مزیت‌های عمل بینی با پلاسماجت

 • لیفت بینی
 • کوچک‌کردن و فرم‌دهی بینی‌های گوشتی
 • بهبود گوشت اضافه ناشی از جراحی بینی
 • بدون نیاز به هیچ گونه برش و بخیه
 • عدم نیاز به بی‌حسی تزریقی و بی‌هوشی
 • نسبت به جراحی بینی، مقرون به صرفه است
 • هیچ کدام از خطرات جراحی بینی را به دنبال ندارد
 • بدون هر گونه خون ریزی انجام می شود
 • در نهایت به کلاژن سازی پوست منجر می شود
 • نگرانی بابت نازک شدن پوست بینی وجود ندارد
 • نتیجه پلاسما جت بینی کاملا طبیعی بوده و بلافاصله پس از عمل، قابل مشاهده است
درد پلاسما
آیا پلاسما درد دارد؟ | آشنایی کامل با روش پلاسماتراپی

عوارض پلاسماجت بینی

قلم پلاسما به دلیل خاصیت غیر تهاجمی، یک درمان ایمن محسوب می‌شود و عارضه‌ای ندارد. قبل از شروع جلسه، از بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌کنند تا میزان درد شما کاهش پیدا کند. نتایج نهایی تا 10 روز بعد از درمان قابل مشاهده خواهد بود. در این بین، پوسته‌های کربنی ایجاد شده بر سطح پوست را خراش ندهید! پوسته پوسته شدن معمولاً حدود یک هفته طول می‌کشد. البته تا چند روز تورم و قرمزی مشاهده می‌شود که به مرور زمان بر طرف خواهد شد. به طور کلی، پلاسما جت بینی یک روش ایمن، موثر و کاملا کاربردی است. روزانه تا 12 هفته از پوست خود با SPF 50 محافظت کنید و از تابش مستقیم نور خورشید، برنزه کردن داخل خانه یا آفتاب گرفتن خودداری کنید.

آیا پلاسما جت درد دارد؟

نگران درد پلاسما نباشید، این عمل سرپایی بدون هیچ دردی و با کم‌ترین میزان سوزش، انجام می شود. در صورتی که برای سوزش حین انجام عمل نگران هستید، می‌توانید از پزشک متخصص خود درخواست نمایید تا از پمادهای بی‌حسی موضعی مانند زایلاپی در محل تحت درمان استفاده کند. در مواردی که بیمار بعد از انجام پلاسما درد دارد می‌تواند با مشورت پزشک متخصص خود از مسکن‌های معمولی استفاده کند. التهاب و میزان کمی درد بعد از عمل، کاملا طبیعی است و به هیچ گونه نگرانی نیاز ندارد چرا که بعد از گذشت میزان زمان 2 الی 4 ساعت این درد التیام پیدا می‌کند.

اثر پلاسما جت
اثر پلاسماجت بینی چقدر ماندگاری دارد؟

میزان ماندگاری پلاسماجت بینی چقدر است؟

مسلماً برای کسانی که تصمیم دارند از طریق پلاسماجت بینی نقص‌های ظاهری در این قسمت از صورت خود را برطرف کنند، مدت زمان ماندگاری پلاسماجت بینی اهمیت بسیار زیادی دارد. نتیجه این عمل تقریباً تا سه سال ماندگار بوده و بعد از آن شما می‌توانید جهت ترمیم، به صورت سالانه اقدام کنید. البته مهارت متخصص در انجام پلاسماجت، نوع دستگاه استفاده شده و میزان اهمیت دادن به نکات مراقبتی قبل و بعد از پلاسماجت، از جمله عواملی هستند که بر روی ماندگاری پلاسماجت بینی تأثیر می‌گذارند

استفاده از به‌روز ترین دستگاه‌ها

همه ما خوب می‌دانیم که پیشرفت علم و تکنولوژی در نهایت به آسودگی زندگی افراد منجر می‌شود. به همین دلیل است که میزان اعتماد عموم مردم به تکنولوژی، روز به روز افزایش پیدا می‌کند. استفاده از به‌روزترین دستگاه‌ها برای انجام این عمل لیفت بینی در نهایت به ماندگاری هر چه بیشتر اثر پلاسما منجر می‌شود. به همین دلیل بهتر است کلینیک مورد نظر خود را با دقت انتخاب نمایید.

یکی از کلینیک‌های مطرحی که با دستگاه پلاسماجت کارن طب، از این روش درمانی_زیبایی بهره می‌برد، کلینیک‌ زیبایی جواهر است. می توانید در پیج اینستگرام این کلینیک‌، نحوه ی کار با دستگاه و همچنین رضایت کاربران را مشاهده کنید.

تکنیک‌های پزشک متخصص

میزان ماندگاری اثر پلاسما بینی به کیفیت روش‌های مورد استفاده متخصص شما بسیار وابسته است. به همان میزان که پزشک متخصص از تکنیک‌های مناسب‌تری استفاده کند، نتیجه بهتری برای شما باقی خواهد ماند.

قبل از پلاسماجت بینی باید بدانید

قبل از اینکه برای پلاسمابینی اقدام کنید، لازم است موارد زیر را بدانید.

منع الکل و دخانیات

حداقل از دو هفته قبل از عمل پلاسما بینی، مصرف الکل و دخانیات را متوقف کنید

آفتاب‌سوختگی پوست بینی

در صورت آفتاب‌سوختگی پوست بینی، دوره درمان 8 هفته‌ای سوختگی را طی کنید و تا مشاهده بهبودی کامل منتظر باشید

ایمپلنت و شکستگی بینی

در صورتی که در گذشته دچار شکستگی بینی شده‌اید و در حال حاضر در بینی خود ایمپلنت فلزی دارید، پزشک متخصص خود را مطلع کنید

آنفولانزا و سرماخوردگی

اگر به بیماری آنفولانزا یا سرماخوردگی مبتلا هستید، به هیچ عنوان تا مشاهده بهبودی کامل، برای پلاسماجت بینی اقدام نکنید

پلاسما بینی
لیفت و فرم دهی بینی با پلاسما

پلاسما بینی بعد چند روز خوب میشود؟

جای زخم پلاسماجت بینی، با هر نوع دستگاهی که به کار گرفته می شود به صورت نقاط ریز ایجاد می گردد..  جای زخم پلاسما جت بینی بعد حدود 2هفته کاملا بهبود می‌یابد، اما برای این کار، مراقبت از پوست نقش مهمی را در آن دارد. به منظور بازسازی پوست شما، بعد از اجرای عملیات پلاسما روی بینی، ضروری است یک دوره مراقبتی از پوست خود داشته باشید تا بتوانید از پوست حساس خود در این زمان محافظت کرده و روند بازسازی آن را به درستی به اتمام برسانید. لازم به ذکر است که استفاده از یک متخصص زیبایی معتبر و دستگاه های پلاسما جت مناسب می تواند در روند ایجاد جای زخم پلاسما جت بینی از مهم ترین عوامل موثر شناخته شوند.

بعد از پلاسمای بینی باید رعایت کنید

بعد از عمل پلاسما جت بینی، متقاضی موظف است تمام مراقبت‌های بعد از عمل را طبق موارد زیر، رعایت کند. با انجام این موارد و ممنوعیت‌ها، پروسه درمانی شما تسریع پیدا خواهد کرد.

 • عدم استفاده از موارد آرایشی تا یک هفته بعد از عمل
 • عدم دست زدن و خارش زخم های ایجاد شده روی بینی
 • بهتر است تا یک هفته، از رانندگی اجتناب کنید
 • ممنوعیت استخر، سونا و جکوزی تا 15 روز
 • مصرف کامل کرم یا داروی تجویز شده توسط پزشک تخصص
 • استحمام با آب ولرم
 • عدم قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید تا دو هفته
 • عدم استفاده از کرم‌ها و محلول‌های لایه بردار تا یک هفته
 • استفاده از کمپرس آب سرد در روز اول مجاز است
 • استحمام و شستشو 24 ساعت بعد از جراحی مجاز است
 • عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی

قیمت پلاسماجت بینی

هزینه این روش درمانی به نوع مشکل شما و میزان فعالیت مورد نیاز روی پوست بینی بستگی دارد و در کلینیک‌های مختلف، متفاوت است. اما به طور کلی، پلاسمای بینی نسبت به عمل جراحی بینی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. به طور تقریبی در سال 1401، هزینه پلاسما بینی گوشتی برای هر جلسه بین 700 هزار تومان تا 2 میلیون تومان است.موارد تاثیرگذار در قیمت پلاسماجت بینی:

 • نوع پوست بینی
 • فرم بینی
 • تعداد جلسات
 • نوع دستگاه پلاسما
 • دستمزد جراح متخصص
 • نیاز یا عدم نیاز به تزریق ژل و فیلر
 • هزینه درمانی و داروهای مورد نیاز قبل و بعد از عمل

پلاسماجت بینی چند جلسه طول می‌کشد؟

تعداد جلسه‌های درمانی شما کاملا به نظر پزشک متخصصی که به آن مراجعه می‌کنید بستگی دارد. معمولا پزشک شما با توجه به میزان مشکل، جنس پوست، خواسته و نیاز شما و … این تعداد جلسات را مشخص می‌کند. ممکن است یک جلسه نیز برای شما کافی باشد، یا اینکه به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید.

عکس قبل و بعد پلاسما بینی گوشتی
عکس قبل و بعد پلاسما بینی گوشتی

آیا از پلاسما بینی رضایت دارید؟

نتایجی که از تحقیقاتمون در 5 مرکز زیبایی در مورد پلاسماجت بینی بدست آورده ایم را برایتان بازگو می کنیم:

یکی از نکاتی که باید بهش توجه کنید این است که با پلاسما و پلکسر بینی تمام نواقص بینی شما برطرف نمی‌شود و در واقع هیچ چیزی جای عمل بینی را نمی‌گیرد.

اما عده ای به دلایلی جراحی بینی را انتخاب نمی‌کنند مثل فوبیا از خون، دوره ی نقاهت طولانی، هزینه بالا و حتی در صورت نارضایتی از فرم بینیشان بعد جراحی، ترمیم آن دو برابر هزینه می‌برد.

بیشترین رضایتی که بیماران داشتند از برند دستگاه پلاسماجت و تخصص و تجربه پزشک بود. هر چقدر دستگاه پلاسماجت قدیمی باشد امکان این که جای زخم باقی بماند، بیشتر است.

بعد از دیدن نتایج کسانی که پلاسما بینی در مراکز زیبایی انجام دادند، کمترین اثر را کسانی دیدند که بینی استخوانی و غضروفی داشتند. پلاسما جت بینی بیشتر برای بینی های گوشتی جوابگو بوده و نتیجه هایی که روی این بینی ها داشته واقعا قشنگ و چشمگیر بوده.

قبل و بعد پلاسما بینی
قبل و بعد پلاسما بینی

نظرات در مورد پلاسما بینی

این روش برای برطرف کردن نقص‌های بینی عوارض بسیار کمی دارد و اگر پزشک متخصص زیبایی کاربلد باشد و از دستگاه مدرنی استفاده کند، تقریبا هیچ عارضه‌ای به جای نمی‌گذارد.

نظرات درباره پلاسما جت بینی در کل مثبت است، در صورتی که توقع شما  از این روش تغییرات جزئی روی چهره باشد. در بینی های گوشتی این تغییر به مراتب بهتر از جراحی است چرا که در جراحی احتمال برگشت وجود دارد در حالی که این روش هم موقتی است ولی هزینه کمتری میپردازید.

اگر می‌خواهید نظرات و تجربیات کسانی که پلاسما بینی انجام دادند را بشنوید ، اینجا کلیک کنید.

عوارض احتمالی پلاسما بینی

تورم، التهاب و قرمزی در ناحیه بینی است. پلاسما به بینی تابیده شده و از طریق افزایش حرارت، باعث سوخته شدن لایه سطحی بینی می‌شود و این مسأله کاملاً طبیعی است که افزایش حرارت باعث التهاب پوست بینی گردد. این علامت نهایتاً دو تا سه روز دوام داشته و اگر شما مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید، در مدت ۲ تا ۳ روز برطرف می‌شوند.

یکی دیگر از عارضه‌های پلاسماجت باید به پوسته پوسته شدن بینی اشاره کرد که به دلیل افزایش دما اتفاق می‌افتد. مدت زمان درمان عارضه، یک هفته تا ۱۰ روز است که البته متخصص نکات مراقبتی را به شما گوشزد می‌کند تا روند بهبودی با سرعت بیشتری پیش برود. به هیچ عنوان این پوسته‌ها را با دست جدا نکنید بلکه باید اجازه دهید به تدریج ریزش پیدا کرده و پوست صورت شما التیام پیدا کند. درصورتی که قصد دارید به جای پلاسما، عمل جراحی انجام دهید، بهترین جراح بینی را پیدا کرده و با او در این باره مشورت کنید که آیا عمل بینی برای شما لازم است یا خیر.

سوالات متداول

آیا پلاسما بینی تاثیر دارد؟

بله؛ پلاسما بیشترین تأثیر را روی بینی‌های گوشتی دارد و می تواند با تأثیر بر روی لایه‌های پوست و خارج ساختن چربی‌های اضافی زیرپوست بینی‌های گوشتی به کوچک شدن آن‌ها کمک می‌کند. همچنین بلافاصله بعد از جلسه اول تا حدودی نتیجه قابل مشاهده است. هر چند ممکن است تورم و التهاب بعد از عمل تا ساعاتی به شما اجازه ندهد متوجه اثر پلاسما روی بینی خود شوید. نتیجه واقعی نیز بعد از یک ماه کاملا قابل مشاهده است.

پلاسما جت بینی چند جلسه طول می‌کشد؟

تعداد جلسات به نوع بینی و خواسته و هدف شما از انجام این عمل، بستگی دارد. معمولا برای خفیف‌ترین موارد 2 الی 3 جلسه انجام می‌شود.

آیا پلاسما جت بینی را کوچک می‌کند؟

بله؛از طریق پلاسما، پوست بینی را به‌شکل نقاط ریز در کنار هم می‌سوزانند. عمق این سوختگی در ظاهر کمتر از چیزی که واقعاً رخ‌داده است به نظر می‌آید. پس از انجام پلاسما بینی و گذشت مدت‌زمان بهبودی و ترمیم، بینی شما خوش فرم تر و کوچکتر از حالت قبلی به نظر می‌رسد.

آیا پلاسما جت بینی عوارض دارد؟

به‌طورکلی عوارض روش پلاسما بسیار کم و سطحی است. پیامدهایی مانند قرمزی، تورم، سوزش و التهاب در محل انجام این عمل رخ می‌دهد اما ازآنجایی‌که این عوارض به‌سرعت در طی حدوداً 1 هفته تا 10 روز برطرف می‌شود، جای نگرانی نیست. البته انجام این کار پیش افراد غیرمتخصص ، عوارض   جبران‌ناپذیری دارد. این درمان کاملا طبیعی بوده و بدن را به خود درمانی وادار می‌کند و به همین دلیل هیچ عارضه خاصی ندارد.

آیا پلاسما جت بینی دائمی است؟

خیر ؛ می‌توان گفت محلی که پلاسما جت به آن تابانده می‌شود در ماندگاری نتایج موثر خواهد بود. معمولا ماندگاری پلاسما جت پلک یا بینی حدود 3 سال است به این شرط که توصیه های پزشک متخصص را پس از درمان، رعایت کنید. این درمان تهاجمی نبوده و یک درمان کلاژنی به شمار می‌رود و نمی‌توان ماندگاری دائمی را انتظار داشت.

پلاسماجت بینی محدودیت سنی خاصی دارد؟

بله، پلاسما جت بيني برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود؛ چرا که کماکان بینی در حال تغییر بوده و به شکل نهایی خود نرسیده است. علاوه‌بر این، به افراد بالای 80 سال نیز توصیه نمی شود. زیرا در پوست این دسته از افراد، حالت طبیعی از بین رفته است و انعطاف گذشته را ندارد.

آیا پلاسما جت بینی درد دارد؟

خیر،به‌طورکلی این عمل دردی ندارد، اما پزشک متخصص برای جلوگیری از هرگونه احساس درد، از کرم‌های بی‌حسی روی بینی استفاده می‌کند. پس از استفاده از کرم بی‌حسی، گاز پلاسما روی نقاط مشخص‌شده روی بینی تابانده می‌شود این درمان غیر تهاجمی بوده و هیچ احساس دردی به همراه ندارد.

آیا جای زخم پلاسماجت روی بینی می‌ماند؟

خیر؛ اما بسته به اینکه توسط شخصی غیرمتخصص که روش کار با این دستگاه را به خوبی نمی‌داند، عمل شوید؛ شاید جای زخم‌های شما بماند! همچنین اگر مراقبت‌های لازم را انجام ندهید و توصیه‌های پزشک متخصص خود را نادیده بگیرید، جای زخم‌های شما می‌ماند. در مراجعه به کلینیک زیبایی به دستگاه مورد استفاده هم دقت کنید. با دستگاه قدیمی، امکان اینکه جای زخم به جای بگذارد بیشتر است.

پلاسماجت بینی چیست؟

پلاسما جت بینی را می‌توان روشی غیر تهاجمی جهت فرم دادن به بینی، لیفت و کوچک کردن بینی دانست. استفاده از پلاسما جت در ناحیه‌ی بینی کاری بسیار آسان می‌باشد، مخصوصا پلاسما جت بینی گوشتی توصیه می شود. معمولاً از این روش برای بینی گوشتی استفاده می‌شود و پوست بینی در نقاط ریزی سوزانده می‌شود

7 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارن-طب

بیشتر بخوانید

دیدن همه

کلیه حقوق وبسایت برای کارن طب محفوظ است. طراحی و توسعه توسط ایده‌چی