تماس بگیرید
0

انتخاب شما کدام است | دستگاه پلاسما پن ، پلاسما پلکسر یا پلاسماجت؟

خانه » مقالات » انتخاب شما کدام است | دستگاه پلاسما پن ، پلاسما پلکسر یا پلاسماجت؟
تاریخ انتشار : 29 آبان 1400 | آخرین به روز رسانی : 13 آذر 1400
دستگاه پلاسما پن

زیبایی و طراوت پوست به ویژه در ناحیه صورت، نقش بسیار مهمی در اعتماد به نفس افراد ایفا می‌کند. امروزه، جراحی‌های زیبایی در تمام مناطق جهان گسترش پیدا کرده‌است اما مسلما، تمام این موارد عوارضی را در پی خواهند داشت. به همین دلیل تعدادی از افراد، روش‌های غیرتهاجمی مانند دستگاه پلاسماپن و پلاسما جت را برای زیبایی و طراوت پوست ترجیح می‌دهند. مبنا و کارکرد آن‌ها بر اساس گاز پلاسما است. ممکن است تصور کنید که تمامی این شیوه‌ها مشابه یکدیگر هستند اما تفاوتی میان دستگاه پلاسما پن، دستگاه پلاسماجت و پلاسما پلکسر وجود دارد. هیچ نگرانی بابت استفاده از این روش‌ها وجود ندارد زیرا تاییدیه پلاسما توسط کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکا صادر شده است. در ادامه به طور کامل به شرح موارد ذکر شده می‌پردازیم پس با کارن طب همراه باشید.

دستگاه پلاسماپن، پلاسماجت و پلکسر

در بسیاری از موارد، کلمه پلکسر و پلاسما جت به جای یکدیگر به کار رفته‌اند. در حالی که تفاوت نسبتا زیادی میان این دستگاه‌ها وجود دارد. مبنای عملکرد هر سه آن‌ها، گاز پلاسما است اما شیوه اعمال آن متفاوت خواهد بود. دستگاه پلاسماجت ، به کمک امواج آر اف (RF) سبب تولید گاز پلاسما می‌شود. این امواج می‌توانند درد نسبتا خفیفی ایجاد کنند. به دلیل فاصله زیاد امواج از پوست در پلاسما جت نسبت به پلاسما پلکسر، ممکن است دقت درمان تا حدودی کاهش پیدا کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما تحت نظر پزشک و در کلینیک پوست و موی معتبر صورت بگیرد. دستگاه پلاسماجت معمولا اثر حرارتی بیشتری تولید می‌کند و با نفوذ به عمق پوست، سبب ایجاد بافت اسکار می‌شود.

به طور کلی، این دو دستگاه از نظر میزان انرژی تولید شده، توان خروجی، دقت، قدرت تهاجم، نوع هندپیس، تکنولوژی به کار رفته و… با یکدیگر متفاوت هستند. اما دستگاه پلاسماپن و پلاسما جت، تفاوت چندان زیادی با یکدیگر ندارند. قلم پلاسما به صورت وایرلس کار کرده و تمام ابزارها و دکمه‌های مورد نیاز بر روی خود پن قرار گرفته‌است. پلاسما پن یکی از به‌روز‌ترین تکنولوژی‌های موجود در عرصه زیبایی محسوب می شود. دقت داشته باشید پلاسما مجوز دار است. همچنین، کارکردن با این دستگاه نسبت به پلاسما جت یا پلکسر، برای پزشکان ساده‌تر خواهد بود.

پلکسر

پلاسماپن چگونه عمل می کند؟

دستگاه پلاسماپن جدیدترین روش زیبایی برای مبارزه با چین‌و‌چروک، کاهش کلاژن و افتادگی پوست است. منبع اصلی در قلم پلاسما، انتقال انرژی به وسیله قوس الکتریکی است. پلاسما (حالت چهارم ماده) شوک الکتریکی ایجاد می‌کند که به نقطه درمانی مورد نظر هدایت می‌شود. در نتیجه اثر کربنیزه‌شدن بر پوست ظاهر می‌گردد. کربنیزاسیون باعث انقباض و سفتی پوست شده در حالی که گرمای باقی مانده از این فرآیند به داخل پوست نفوذ کرده و باعث تولید کلاژن و فیبروبلاست می‌شود. پلاسما پن را می‌توان برای درمان زگیل ، کاهش چین‌و‌چروک، از بین بردن خال‌ها و لکه‌های پیری و … استفاده کرد. برخی از شواهد نشان می‌دهد که اثر پلاسما پن بیشتر از اثر پلاسما جت یا پلکسر بوده است. تاییدیه پلاسما توسط سازمان FDA آمریکا صادر شده است.

آیا پلاسما درد دارد ؟

یکی از مهم‌ترین سوال‌های مراجعین این است که: آیا پلاسما درد دارد ؟ میزان درد هر فرد متفاوت بوده و برخی از نواحی بدن حساس‌تر از سایر نواحی هستند. البته پلاسما پن چندان دردناک نیست و با استفاده از یک کرم‌بی‌حس‌کننده موضعی می‌توان درد ناشی از درمان آن را به حداقل میزان ممکن رساند. با این حال ممکن است در طول جلسه درمانی اندکی احساس ناراحتی یا سختی داشته باشید. در صورت عدم استفاده از داروهای بی حس کننده، قلم پلاسما می‌تواند بسیار دردناک باشد. در ضمن، اثر پلاسماپن بعد از اولین جلسه درمانی نیز قابل مشاهده خواهد بود. همچنین یکی دیگر از سوالات مهم در این باره این است که: پلاسما چنده ؟

این سوال به قیمت جلسات درمانی اشاره می‌کند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اثر پلاسما

چرا پلاسماپن را انتخاب کنیم؟

امروزه دستگاه پلاسما مجوز دار ، به طور گسترده در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عوارض جانبی بسیار پایین، ماندگاری بلند مدت، هزینه مقرون به صرفه، ایمنی و… از جمله دلایلی است که شما را به سمت دستگاه پلاسما مجوز دار و بررسی صحت تاییدیه پلاسما هدایت می‌کند. اثر پلاسما پن نسبت به اثر پلاسما جت بسیار پایدارتر بوده و به همین دلیل، اکثر افراد استفاده از پلاسما پن را ترجیح می‌دهند. از مهم‌ترین مزایای درمان با قلم پلاسما می‌توان به شادابی و طراوت پوست، از بین بردن چین‌و‌چروک، ترک پوستی، گودی زیر چشم، سفت شدن پوست و… اشاره کرد. البته استفاده از پلاسما پلکسر، پلاسما پن یا دستگاه پلاسما جت در نهایت به نظر پزشک متخصص وابسته است.

تاییدیه پلاسما

یکی از مواردی که اطمینان لازم را برای مراجعه کننده ایجاد می‌کند این است که پلاسما مجوز دار بوده و مورد تایید FDA است. این مورد نشان می‌دهد که استفاده از پلاسماپن هیچ خطری برای بافت پوست بدن شما نخواهد داشت. به شرطی که در انتخاب پزشک و مرکز درمانی و حتی دستگاه، دقت لازم و کافی را به خرج دهید.

اثر پلاسماجت

هزینه و تعداد جلسات مورد نیاز؛ پلاسما چنده؟

پلاسما چنده؟

از پرتکرارترین سوالات مرتبط با حوزه پلاسماتراپی است. هزینه و تعداد جلسات مورد نیاز به ناحیه درمانی، میزان چین‌و‌چروک یا آسیب دیدگی، سن، نوع پوست و… وابسته است و در همه افراد یکسان نخواهد بود. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع درمان حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید. اما به طور کلی، میزان بالای اثر پلاسما و ایمن بودن، آن را از سایر روش‌های زیبایی متمایز می کند. انواع پوست فیتزپاتریک(نوعی تقسیم بندی پوست) I-III کاندیدای ایمن برای پلاسما پن هستند. افراد با پوست های تیره تر برای این کار مناسب نیستند، زیرا گرمای ایجاد شده ممکن است باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون شود. برای خرید این دستگاه می توانید بهترین قیمت دستگاه پلاسما را در محصول پلاسما پن تولیدی توسط شرکن کارن طب پیدا نمایید.

دوره نقاهت پس از پلاسماتراپی

محدودیت‌های بسیار کمی در رابطه با جلسات درمانی پلاسما پن وجود دارد. افراد به راحتی می‌توانند فعالیت‌های خود را از سر بگیرند. اثر پلاسما پن و عوارض آن معمولا تا 10 روز پس از درمان قابل مشاهده است. قرمزی، تورم و خارش مهم‌ترین آن‌ها هستند. مصرف الکل، سیگار کشیدن، خراشیدن محل مورد نظر و عدم رعایت دستورالعمل‌های پس از درمان ممکن است بهبودی شما را به تاخیر بندازد. البته لازم است که با کاربردها و عوارض پلاسما تراپی با استفاده از این دستگاه ها آشنا شوید.

در نتیجه

به نظر می رسد که انتخاب بیماران و پزشکان در اکثر مواقع، دستگاه پلاسما پن باشد. دلیل برتری قلم پلاسما به پلاسما پلکسر و پلاسما جت نیز ، سهولت استفاده از این دستگاه در طول  روند درمان، میران اثر پلاسما بعد از یک جلسه و بالا بودن ماندگاری آن نسبت به میزان ماندگاری و اثر پلاسما جت است. برای خرید دستگاه پلاسما پن به تاییدیه پلاسما دقت لازم را معطوف نمایید و از ابتدا به دنبال خرید یک دستگاه پلاسما مجوز دار باشید. اگر درباره تفاوت دستگاه پلاسماجت و پلاسما پن نمی دانید به مقاله زیر مراجعه نمایید:

آشنایی با پلاسما تراپی | معجزه جوانی با دو دستگاه بی‌نظیر پلاسما جت و پلاسما پن

2 دیدگاه در “انتخاب شما کدام است | دستگاه پلاسما پن ، پلاسما پلکسر یا پلاسماجت؟

    1. سلام وقت بخیر
      بسیار اهمیت دارد که دستگاه پلاسما مورد استفاده شما از نظر فنی و استاندارد، تاییده شده باشد و به نوعی پلاسما مجوز دار به بازار عرضه شود. دستگاه پلاسماپن کارن طب از تمام تاییدیه و مجوز های لازم برخوردارد است. در صفحه این محصول می توانید با تاییدیه های مورد نیاز هر دستگاه پلاسماپنی آشنا شوید.
      دستگاه پلاسماپن کارن طب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق وبسایت برای کارن طب محفوظ است. طراحی و توسعه توسط ایده‌چی