اثر پلاسما دائمی است؟ | همه چیز درباره اثر پلاسما جت

تاریخ انتشار : 7 آذر 1400
نویسنده : کارن طب
اثر پلاسما

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر زیبایی افراد که جنسیت هم نمی‌شناسد، شاداب و جوان بودن پوست است. از آنجایی که عمل‌های جوان‌سازی پوست، پر دردسرند و عوارض جانبی بی‌شماری دارند، با استقبال زیادی روبرو نبوده‌اند و انتخاب بسیاری از مردم نیستند. پلاسما تراپی یکی از روش‌های نوین است که بدون عمل جراحی و عوارض بسیار ناچیز، به لیفت، احیا و رفع چین و چروک قسمت‌های مختلف پوست کمک شایانی می‌کند. برای آگاهی از اثر پلاسما روی پوست و نحوه انجام آن، در ادامه این مقاله همراه کارن طب باشید.

مکانیزم اثر پلاسما جت

در این فناوری از انرژی حاصل از  یونیزه کردن هوای اطراف به خصوص اکسیژن و نیتروژن استفاده می‌شود. روی مناطقی از پوست که به احیا نیاز دارند بدون تاثیر روی بافت‌های اطراف و زیرین، نقاط ریزی به وسیله دستگاه سوزانده می‌شوند و به دلیل تبخیر بخش‌هایی از لایه‌های عمقی، پوست این نواحی جمع تر می‌شوند. پس از گذشت یک هفته و بهبود این نقاط، پوست فرد بازسازی شده و روزنه‌ها کوچک‌تر می‌شوند و در پوست، ایجاد لیفت یا کشیدگی می‌کنند.

اثر پلاسما به گونه‌ای است که با از بین بردن باکتری‌ها، و ایجاد روند بهبودی سریع، بدون ایجاد زخم یا عفونت باعث تولید کلاژن و بازسازی پوست می‌شود.

اثر پلاسما جت

اثر پلاسما روی نواحی مختلف خوب یا بد؟

از روش پلاسماتراپی برای درمان انواع چین و چروک پوستی، جای زخم، آکنه و رفع افتادگی پلک  استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای شگرف این روش، عمل لیفت و اصلاح بینی است که بهترین جایگزین جراحی‌های طاقت فرسای بینی به حساب می‌آید. یکی دیگر از اثرات بی نظیر پلاسما جت، رفع ترک‌های پوستی حاصل از کشیدگی پوست بر اثر چاقی یا لاغری ناگهانی‌است. این روش همانند تمام درمان‌های زیبایی و پوستی، نکات منفی و مثبت خود را دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

اثرات منفی پلاسما جت

یک باور اشتباه میان مردم، ترس از سوختن پوست بعد از پلاسما و ماندن جای آن روی پوست است. اما باید گفت که اینطور نیست! نقاط ریزی که پس از پلاسما تراپی روی پوست ایجاد می‌شود تنها پس از گذشت چند روز از بین می‌روند و بعد از آن نیز تاثیری از آن‌ها روی پوست باقی نمی‌ماند. در کل، عوارض و اثرات منفی پلاسما نسبت به سایر متدهای زیبایی بسیار کمتر بوده و تورم و زخم‌های کوچک ایجاد شده روی پوست، پس از گذشت 7 الی 10 روز به طور کامل از بین می‌روند و حتی اثری از آن‌ها به جا نمی‌ماند.

آیا پلاسما درد دارد؟

هنگام انجام پلاسماتراپی، پزشکان معمولا از بی حسی‌های موضعی استفاده می‌کنند تا بیمار دردی احساس نکند. پس از احیا به وسیله پلاسما جت، همانند تمام عمل‌های زیبایی، ناحیه تحت درمان ملتهب شده و فرد کمی احساس درد خواهد داشت. البته این درد و التهاب پس از گذشت چند ساعت، از بین خواهد رفت.

اثرات مثبت پلاسما جت

با کمک دستگاه پلاسماجت می‌توان آکنه، اسکار، افتادگی پلک و بسیاری از مشکلات پوستی را در زمان بسیار کم، درمان کرد. مثبت ترین اثر پلاسما را می‌توان انجام آن بدون بریدگی، بخیه و خون ریزی دانست. این روش، یک متد غیر تهاجمی است که با یک تا چند جلسه، می‌تواند عارضه‌های پوستی را با عوارض بسیار کم بهبود بخشد.

اثر دستگاه پلاسما

میزان ماندگاری اثر پلاسما جت و جلسات مورد نیاز

پوست‌های نرمال که هنوز آسیب‌های جدی ندیده‌اند، با یک جلسه می‌توانند درمان شوند. ولی در صورتی که سن فرد زیاد باشد یا عارضه‌های پوستی در وی شدت گرفته باشد و خاصیت ارتجاعی پوست از بین رفته باشد، پزشک معالج ممکن است تصمیم به تکرار جلسات بگیرد تا درمان با پلاسما کامل شود. این درمان، یک عمل سرپایی‌است که مدت زمان آن حدود 30 دقیقه طول می‌کشد و به دلیل کوتاه بودن دوران نقاهت، مورد استقبال بسیاری از مردم و پزشکان زیبایی قرار گرفته‌است.

ماندگاری اثر پلاسما جت نسبت به روش‌های جراحی کمتر است و بسته به نوع عمل و ناحیه انجام شده، متغیر است. این روش حدود 1 تا 3 سال ماندگاری دارد و پس از آن باید درمان مجدد انجام شود. دلیل این ماندگاری کوتاه‌تر عدم ایجاد تغییرات بنیادین عمقی در پوست فرد است.

پلاسماتراپی

پلاسما جایگزین بی‌نظیر عمل‌های جراحی

پلاسما تراپی یکی از روش‌های نوین دهه‌های اخیر است که با نحوه عملکرد خود عوارض جانبی لیفت و جوانسازی پوست را نزدیک به صفر رسانده‌است.با استفاده از پلاسما، این امکان برای عموم مردم به ویژه کسانی که از عوارض جراحی‌های زیبایی واهمه دارند فراهم شده تا در یک عمل سرپایی بدون درد و عوارض، به هدف خود برسند. تاثیرات شگفت‌انگیز پلاسما روی پوست در مقایسه با عوارض ناچیز آن، باعث شده در سال‌های اخیر بسیاری از مردم و پزشکان از این تکنولوژی نوین بسیار استقبال کنند.

هنگام بررسی و انتخاب دستگاه پلاسما جت حتما به داشتن تاییدیه پلاسما توسط شرکت تولیدکننده توجه کنید تا با خیال راحت از کیفیت و عملکرد دستگاه، عمل جوانسازی پوست خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارن-طب

بیشتر بخوانید

دیدن همه

کلیه حقوق وبسایت برای کارن طب محفوظ است. طراحی و توسعه توسط ایده‌چی