بهترین دستگاه کربوکسی تراپی چه ویژگی‌هایی دارد؟

تاریخ انتشار : 5 مهر 1402
نویسنده : کارن طب
دستگاه کربوکسی کارن

رؤیای زیبایی و جوانی، مخصوصا با افزایش سن و کاهش کیفیت پوست، همواره در ذهن ما می‌چرخد؛ بعضی‌ها با شجاعت بسیار قسمت‌های مختلف بدن خود را برای رسیدن به آن‌چه در ذهن دارند، به تیغ جراحی می‌سپارند و عوارض احتمالی جراحی‌های مختلف را به‌ جان می‌خرند؛ و بعضی نیز با شرایط کنار می‌آیند و با انواع لوازم آرایشی، سعی در پنهان نمودن مشکلات پوستی خود دارند. با پیشرفت دانش پزشکی و پی بردن به خاصیت عناصر مختلف، و تأثیر گذاری آن‌ها‌ بر بدن انسان، روش‌های نوینی در تحقق رؤیای زیبایی توسط متخصصین علم پزشکی و زیبایی متولد شد که کربوکسی تراپی یا تزریق گاز دی‌اکسیدکربن با استفاده از دستگاه کربوکسی یکی از مؤثرترین این روش‌ها است که نتایج مثبت آن با تأثیرگذاری فوق‌العاده و بی‌نظیر، غیر قابل انکار است و امروزه به‌عنوان روشی غیرتهاجمی به‌عنوان جایگزینی برتر برای اعمال جراحی زیبایی، به ثبت رسیده است.

برای آشنایی با این دستگاه، و ویژگی‌های برترین دستگاه کربوکسی تراپی، با ما همراه باشید.

دستگاه کربوکسی تراپی چیست؟

دستگاه کربوکسی تراپی یکی از بهترین تجهیزات پزشکی و زیبایی است که به منظور انجام درمان با استفاده از گاز دی‌اکسیدکربن، به‌کار می‌رود. این روش درمانی یکی از ایمن‌ترین و غیرتهاجمی‌ترین روش‌های درمانی به منظور زیبایی است؛ از آن‌جا که گاز کربن‌دی‌اکسید نباید در بدن تجمع پیدا کند، با تزریق گاز CO2 توسط دستگاه کربوکسی، بدن سعی می‌کند که آن را دفع نماید؛ بنابراین خون رسانی و جریان خون در آن ناحیه از پوست افزایش پیدا می‌کند؛ با افزایش جریان خون، مواد مغذی، ویتامین‌ها و مایعات بیش‌تری نیز به زیر پوست رسیده و در نهایت، باعث رفع مشکلات پوستی و جوان‌سازی پوست خواهد شد. این دستگاه از قسمت‌های مهم زیر تشکیل شده است:

 • منبع گاز دی‌اکسیدکربن برای ذخیره سازی گاز
 • سیستم تزریق، برای تزریق گاز دی‌اکسیدکربن به زیر پوست
 • کنترل فشار و دمای گاز دی‌اکسیدکربن متناسب با نیازهای درمانی
 • صفحه نمایشگر برای نشان دادن فشار و دما
 • قسمت‌های ایمنی دستگاه مانند قفل کودکانه و سیستم ایمنی خودکار برای جلوگیری از مشکلات احتمالی
 • قابلیت تنظیم جریان گاز دی‌اکسیدکربن متناسب با نیاز درمانی بیمار

بهبود پوست و درمان مشکلات پوستی مانند رفع چین و چروک‌ها، آکنه، التهابات پوستی، سلولیت، و … از جمله اعمال زیبایی هستند که با استفاده از دستگاه کربوکسی تراپی بدون هیچ‌گونه درد و خونریزی انجام می‌شود.

خرید دستگاه کربوکسی

دستگاه کربوکسی چه لاین‌هایی به کلینیک زیبایی اضافه می‌کند؟

کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین روش‌های درمانی و زیبایی است که به‌دلیل کم تهاجمی بودن و تأثیر گذاری بالا، بسیار مورد توجه پزشکان و متخصصان پوست و مو و زیبایی، قرار گرفته است. با تجهیز کلینیک زیبایی به دستگاه کربوکسی تراپی، به‌دلیل ویژگی‌های خاصی که دارا است، می‌توانیم امکانات متنوعی را در جهت بهبود کیفیت و ظاهر پوست، به زیباجویان ارائه دهیم. این امکانات شامل موارد ذکر شده در ذیل است:

 • رفع چین و چروک‌ها در نقاط مختلف بدن
 • از بین بردن غبغب
 • رفع ترک‌های پوستی
 • درمان آکنه و جای جوش
 • لاغری و تناسب اندام با کاهش چربی‌ها
 • درمان لک‌های پوستی
 • درمان ترک‌های پوستی
 • درمان سلولیت
 • بهبود جریان خون
 • درمان تیرگی‌های نواحی مختلف بدن
 • درمان آلوپسی و رفع ریزش مو
 • جوان‌سازی پوست
 • کاهش درد و اسپاسم عضلانی

با توجه به قابلیت‌های ذکر شده در ارتباط با دستگاه کربوکسی تراپی، می‌توان گفت که این دستگاه در فیلدهای مختلف پوست و مو و زیبایی، ارتوپدی، زنان و زایمان، کاهش درد و پزشکی ورزشی خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهد. اما به‌طور خاص در فیلد زیبایی، اصلی‌ترین لاین‌هایی که توسط دستگاه کربوکسی تراپی به کلینیک‌ها اضافه می‌‌شود عبارتند از:

 • چربی سوزی (Fat burning)
 • جوان‌سازی (Rejuvenation)
 • تیرگی‌ها (Darkness)
 • رینکل و اسکارها (Weinkel & Skar)
 • درمان‌های عمومی (Disease) شامل بیماری‌هایی از قبیل: پدیده رینود، پسوریازیس، اسپاسم عضلات، تلانژکتازیا

قیمت دستگاه کربوکسی

بهترین دستگاه کربوکسی چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع مختلف دستگاه کربوکسی‌تراپی با توجه به نوع و مدل دستگاه، مشخصات و ویژگی‌های متفاوتی دارند که باعث برتری برخی نسبت به بعضی دیگر می‌شود. به‌طور عمومی تمامی دستگاه‌های کربوکسی‌تراپی مجاز، دارای مشخصات کلی زیر می‌باشند:

 1. سیستم تولید گاز دی‌اکسیدکربن
 2. کنترل دقیق دبی گاز یا شدت گاز تزریق شده
 3. واحد نمایش پارامترهای درمانی
 4. دسته‌ها و سوئیچ‌ها برای تنظیم و کنترل پارامترهای تراپی
 5. انواع تجهیزات جانبی برای استفاده در نواحی مختلف بدن
 6. قابلیت تنظیم شدت
 7. ایمنی و گواهی‌نامه‌ها
 8. قابلیت حمل

اما بهترین دستگاه کربوکسی‌تراپی موجود در بازار، ویژگی‌های فنی قابل توجه دیگری نیز نسبت به سایر دستگاه‌ها دارد که با کارآیی بهتر و تخصصی‌تر، نتایج مطلوب‌تری را به ثبت خواهد ‌رساند. ویژگی‌هایی که باعث برتری بهترین دستگاه کربوکسی تراپی می‌شود شامل موارد زیر است:

کربوکسی تراپی زنان

مجهز به سیستم تخلیه خودکار و پاکسازی مسیر خروجی

این سیستم به‌منظور اطمینان از خروج هوای اضافی وارد شده به شیلنگ، و تزریق دی‌اکسیدکربن خالص برای بیمار، تعبیه شده است که باعث افزایش کیفیت تزریق گاز و بالتبع تأثیرگذاری بیش‌تر خواهد شد.

دارای سیستم هشدار و راهنما برای جلوگیری از خطای انسانی

برای جلوگیری از خطرهای ناشی از استفاده با فشار غیر استاندارد دستگاه در حین تزریق گاز، سنسوری تعبیه شده تا استاندارد بودن میزان فشار گاز خروجی از دستگاه را حین انجام کار، کنترل نموده و از خطای انسانی جلوگیری نماید.

کپسول 5 لیتری کربن‌دی‌اکسید با خلوص 99.998 دارای سرتیفیکیت مدیکال گرید

تنها کربن‌دی‌اکسید مجاز برای تزریق انسانی، دی‌اکسیدکربن خالص با سرتیفیکیت استاندارد پزشکی است؛ زیرا تزریق ناخالص گاز برای بدن انسان مضر بوده و ایجاد ادم و التهاب شدید می‌کند. بنابراین هنگام خرید دستگاه کربوکسی‌تراپی باید به تأییدیه گاز دقت نمائید.

قابلیت تنظیم در بازه چند میلی‌بار خروجی دستگاه

از آن‌جا که فشار بالای گاز خروجی برای نواحی حساس بدن، اصلا مناسب نیست؛ این قابلیت دستگاه کربوکسی‌تراپی، فشار گاز را در حین انجام کار برای این نواحی تنظیم و کنترل خواهد نمود.

وارمر گاز CO2

وارمر، قطعه‌ای الزامی در دستگاه کربوکسی‌تراپی است. باتوجه به این موضوع که ماهیت گاز CO2 یخ خشک است، وارمر متناسب با اندیکاسیون انتخابی پزشک، باعث گرم شدن گاز، و تنظیم و اندازه‌گیری دمای گاز هنگام مصرف می‌شود. این قطعه جز در اندیکاسیون چربی سوزی (Fatburning)، بر روی سایر اندیکاسیون‌ها فعال است. دلیل عدم فعال بودن وارمر در اندیکاسیون چربی سوزی، نیاز به ماهیت اصلی گاز CO2، برای شکستن سلول‌های چربی و کاهش سایز آن‌ها برای فریز کردن است.

نکته‌ای که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید عدم معرفی اشتباه شیر برقی دستگاه، به عنوان وارمر است.

قابلیت تنظیم فشار گاز به‌صورت دیجیتال از روی مانیتور در نسخه‌های آنالوگ و غیر دیجیتال

معمولا فشار گاز به‌صورت دستی با تنظیم رگولاتور نصب شده بر روی کپسول و با استفاده از قطعات الکترونیک انجام می‌شد و لازم بود درب دستگاه برای هر بیمار، توسط پزشک باز و بسته شود. این مورد در نسخه دیجیتال دستگاه کربوکسی تراپی، به‌صورت نرم افزاری از روی LCD دستگاه انجام می‌شود که علاوه بر تسریع در عملکرد، دقت بیش‌تر و خطای کمتری را موجب خواهد شد.

کربوکسی تراپی

نمایش راهنمای نحوه تزریق در اندیکاسیون‌های انتخابی

این قابلیت به پزشک امکان می‌دهد تا باکس راهنمای اندیکاسیون‌های انتخابی را که در قسمت چپ LCD دستگاه نمایش داده می‌شود، مشاهده نماید. این اطلاعات شامل مواردی هم‌چون میزان CC مورد نیاز، مقدار فشار گاز، زاویه تزریق، فاصله اینجکشن‌ها، سایز نیدل مناسب، مقدار تزریق در هر اینجکشن، فاصله مراجعه بیمار و موارد مورد نیاز دیگر، می‌شود.

سخن پایانی

در انتهای مطلب دستگاهی را به شما معرفی می‌کنیم که کلیه ویژگی‌های ذکر شده برای برترین دستگاه کربوکسی تراپی را دارا بوده و با کلیه استانداردهای روز جهانی مطابقت دارد. دستگاه کربوکسی تراپی کارن طب با بهره‌گیری از تجربه و دانش متخصصین مجرب و با ادغام نوآوری‌های نوین و بومی سازی فنآوری‌های روز دنیا، طراحی و تولید شده است. این دستگاه، تمام دیجیتال بوده و کلیه ویژگی‌های ذکر شده از بهترین دستگاه کربوکسی تراپی از جمله گرمکن گازی CO2، شیلنگ سیلیکونی با قابلیت اتوکلاو، صفحه نمایش 7 اینچ تمام رنگی لمسی، سیستم هشدار و راهنما، سیستم تخلیه خودکار و پاکسازی مسیر خروجی، قابلیت تنظیم در بازه چند میلی بار، قابلیت تزریق با ست سرم یک‌بار مصرف و قابلیت‌های بسیار دیگری را داراست. این دستگاه با بیش از 32 اندیکاسیون درمانی متنوع، به‌عنوان محبوب‌ترین و پرکاربردترین دستگاه کربوکسی تراپی موجود در بازار ایران شناخته شده است. شما می‌توانید پیش از خرید دستگاه کربوکسی تراپی کارن طب، از نسخه دمو رایگان محصول، برای آشنایی بیش‌تر و بهتر با قابلیت‌های آن، استفاده نمائید و پس از اطمینان از عملکرد دستگاه، محصول را با خدمات گسترده فروش، خریداری نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارن-طب

بیشتر بخوانید

دیدن همه

کلیه حقوق وبسایت برای کارن طب محفوظ است. طراحی و توسعه توسط ایده‌چی