سوالات متداول

سوالات متداول


اجتناب از استحمام با آب سرد و شنا به مدت 4 ساعت بعد از درمان می شود.
بطور متوسط هر جلسه بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. هزینه کربوکسی در کلینیک های مختلف  بصـــورت جلسه ای  محاسبه می شود و به نسبت سایر روش های مشابهه مانند لیزر تراپی هزینه مناسب تری دارد.
تنها عارضه جانبی این روش کبودی در محل تزریق است که موقتی است و بطور کامل برطرف می شود.عوارض جانبی دستگاه کربوکسی تراپی بسیار کم است و خود محدود شونده می باشند  و شامل درد خفیف در محــــل تزریق ناشی از ورود سوزن، احساس صدای خش خش در پوست و گاها کبودی در محل تزریق است و ظرف چند ساعت تا چند  روز بطور  کامل برطرف می شوند.
یکی از علل عمده سیاهی زیر چشم احتقان خون مویرگی است. شبکه مویرگی در پلک پایین می تواند به دلایل مختلف پرخون شود. به طور معمول، اشک از پلک ها به داخل بینی تخلیـــه می شود، اما اگر بنا به دلایلی از قبیل انسداد به علت احتقان خون مویرگی بر اثر رسوب ملامین و هموگلوبین و یا احتقان مزمن بینی ، آلــــــرژی فصلی، شکستگی قبــلی بینی، یا انحراف تیغه بینی تخلیه اشک بخوبی عمل نکند، و سرعت جریان خون در پلک پایین کند شده و اکسیژن رسانی مختل می شود و نهایتا رنگ کبود در این ناحیه ایجـــــاد می شود.. دستگاه کربوکسی تراپی موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده و بعلاوه با افزایش لایه کلاژن پوست را جوان تر می‌کند. با تزریق مقدار کمی از گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه مویرگی تقویت شده و گردش خون برای زمان طولانی در موضع افزایش می یابد. در نهایت رنگ تیره زیر چشم تیدیل به صورتی می شود
شرایطی که باعث کاهش گردش خون ایجاد می شود می تواند با این روش درمان شود . بنابراین کربوکسی تراپی برای آلوپسی و ربزش مو ، آرتریت حاد، اختلال در نعوظ، روماتولوژی و سندرم raynauds نیز کاربرد دارد.
گاز دی اکسید کربن غیر سمی و غیر آمبولی است. دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما هر روز تولید می شود. این گازمحصول متابولیسم طبیعی است و وارد خون شده و از طریق ریه ها دفع می شود بنابراین برای بدن غیر سمی می باشد و حتی در صورت ورود به خون هیچ مشکلی ایحاد نمی‌کند.
دی‌اکسید کربن یک گاز کمیاب اتمسفر (%0.038) است و در غلظت‌های کم غیرقابل اشتعالی و غیر سمی بوده و در مقایسه با هوا ۱.۵ بار سنگین‌تر است. این گاز در آب با توجه به دما و فشار قابل‌حل است. سازگاری با سطوح بالای دی‌اکسید کربن می‌تواند رخ دهد، به‌عنوان‌مثال کار کردن در زیردریایی‌ها یا مشابه با آن در فضاهای کوچک و محصور.در طی تنفسی معمولی با ۶ لیتر هوا، ۲۵۰ میلی‌لیتر اکسیژن در هر دقیقه مصرف می‌شود و ۲۰۰ میلی‌لیتر دی‌اکسید کربن در هر دقیقه بازدم می‌شود. در دم عمیق و سریع، ۴-۵ لیتر اکسیژن در هر دقیقه مصرف‌شده و ۴- ۴.۵ لیتر از دی‌اکسید کربن در هر دقیقه بازدم می‌شود. از طریق کربوکسی تراپی به‌وسیله جریان گاز با ۳۰-۵۰ میلی‌لیتر دی‌اکسید کربن در هر دقیقه، افزایش اندک تنفسی غیرارادی افزایش ملایم تراز دی‌اکسید کربن را برطرف می‌کند. در لایروسکوپی یا حتی ۱۲- ۲۰ لیتر دی‌اکسید کربن میتواند استفاده شود تا حفره شکمی را بدون تاثیر سمی افزایش دهد. علاوه براین، بیمارانی که سیگموئیدوسکوپی را با فروبردن دی‌اکسید کربن به داخل شکم انجام دادند در ۸۴٪ موارد عدم ناراحتی را بعد از آزمایش گزارش کردند در حالی که این مورد برای فروبردن هوا ٪۶۴ بوده است.یافته‌های آنژیوگرافی بی خطر بودن گاز دی‌اکسید کربن را ثابت کرده است. این گاز مسدودکننده رگ نمی‌باشد (آمبولیک) و حتی تزریق ۱۰۰ میلی لیتر از این گاز یا جریان متناوب ۲۰-۳۰ میلی لیتر بر ثانیه منجر به هیچ واکنشی مضری نمی‌گردد.به‌طور طبیعی یک تعادلی بین دی‌اکسید کربن و اکسیژن به‌عنوان قسمتی از هموستازی وجود دارد. دی‌اکسید کربن و اکسیژن هر دو به هموگلوبین متصل می‌شوند؛ البته مکان اتصال آن‌ها متفاوت است. در pH پایین‌تر و فشار جزئی بالاتر دی‌اکسید کربن (PCO2)، قابلیت اتصال هموگلوبین به اکسیژن کاهش می‌یابد که به اثر بوهر معروف است و منجر به رهاسازی بیشتر اکسیژن از هموگلوبین می‌گردد.این حالت همراه با گشادشدن موقتی عروق و افزایش موضعی دی‌اکسید کربن و یون هیدروژن در مایع خارج سلولی منجر به انبساط ماهیچه‌های صاف عروق می‌گردد که منجر به اکسیژن‌رسانی بهتر و بهبود کلی متابولیسم موضعی می‌گردد که یکی از مکانیسم‌های اصلی تأثیر دستگاه کربوکسی تراپی است.
دستگاه کربوکسی تراپی دارای یک مخزن گاز دی اکسید کربن است که توسط بخش الکترونیک ، خروجی دستگاه تنظیم میشود.سرعت و میزان گاز خروجی با توجه به محل درمان و بیماری ،توسط پزشک تنظیم می شود. گاز دی اکسید کربن از طریق یک سوزن نازک به زیر پوست تزریق می شود.در ناحیه پلک پس از تزریق گاز پلک ها متورم می شوند و طی ۱۰دقیقه بعد گاز جذب شده و ظاهر فرد طبیعی می شود. در اسکار و ترکهای پوستی احساس کمی سوزش وجود دارد. برای درمان سلولیت و بافت چربی موضعی چون حجم گاز بیشتری تزریق می شود یک حس کشش و فشار در موضع ،بدلیل افزایش جریان خون احساس می شود. در آخر کربوکسی تراپی به تزریق پوستی و زیر پوستی گاز کربن دی اکسید گفته می شود.با تزریق مقادیر کم دی اکسید کربن به پوست و سطح زیر پوست مانند چربی ها ، بدن جریان  اکسیژن منطقه ی تزریقی را افزایش داده میزان کلاژن سازی بیشتر می گردد.بیشترین موارد استفاده ی کربوکسی تراپی چین و چروک پوست،آفتاب سوختگی،چربی های موضعی، تیرگی های زیر چشم ،استرچ مارک ها و سلولیت می باشد. آسانی انجام روش ، کم هزینه و ایمن بودن کربوکسی تراپی باعث مبدل شدن این درمان به یکی از موفق ترین روش ها  در حیطه ی پزشکی زیبایی شده است.
دستگاه کربوکسی تراپی کارن طب مجهز به بیش از 20 اندیکاسیون درمانی با موضوعات جوانسازی، چربی سوزی، برطرف کردن تیرگی ها  درمان اسکار و آکنه و رفع چین و چروک است که این تنوع در اندیکاسیون ها کارایی این دستگاه را برای پزشک تا چندین برابر افزایش داده است. اندیکاسیون های موجود در دستگاه کربوکسی تراپی کارن طب قابلیت به روز رسانی مطابق با آخرین روش های موجود در علم زیبایی شناسی را دارد. به لطف حضور یک کپسول 5 لیتری گاز کربن دی اکسید از نوع مدیکال گرید با خلوص 99.9998% بهره وری از سیستم چند برابر شده است.
استرچ مارک بدلیل کش آمدن پوست و پاره شدن کلاژن پوستی از طریق تغییر وزن و یا بارداری ایجاد می شود. کربوکسی تراپی موجب تشکیل کلاژن های جدید شده و با بهبود ماتریکس قوام پوست افزایش یافته و ظاهر پوست طبیعی می شود  و به شکل اولیه خود بازمی‌گردد.